UŽGAVĖNĖS. VAROM ŽIEMĄ IŠ KIEMO

Užgavėnių šventės paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.

Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”. Tad ruošdamiesi šventei sunkiai ir nedirbome, o  gaminome su vaikais  kaukes, mokėmės dainų, žaidimų.

2023 02 21 dieną darželio kieme visus pasitiko Morė. Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą. Džiaugėmės  Kanapinio laimėjimu – juk pasiilgome saulės šviesos ir šilumos. Vaikai į šventę atsinešė savo nupieštus ir auklėtojų užrašytus per visus metus padarytus blogus darbus: ,,neklausiau tėvelių, auklėtojos”, ,,atėmiau iš draugo žaislą, labai jo norėjau”,  ,,suvalgiau saldainį” ir t.t. Vaikams kilo nemažai klausimų kurie darbai geri, o kurie blogi, pvz. kai suvalgai papildomą saldainį, nes labai norėjosi.

Jei per Užgavėnes gerai ir sočiai pavalgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Pagal tradicijas Užgavėnių dieną turėtų būti valgoma 7–12 kartų. Aišku, tiek kartų nevalgėme, bet pilna burna šlamštėme mūsų virėjų iškeptus mielinius blynus. Karšti, kvepiantys, geltoni kaip saulė blynai  patys pačiausi, patys skaniausi.

Dabar belieka laukti pavasario 🙂

 

 

Parengė direktoriaus avaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė