„ SODINU, AUGINU, VALGAU“

Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ sodo erdvėje vyksta edukacinės veiklos – vaikai su auklėtojomis nuo pat ankstyvo pavasario grupėse įrengia „Žaliąją palangę“, kur sėja, sodina, augina, o vėliau augalus perkelia į šiltnamį.  Šiltnamyje užderėjus krapams ir salotoms auklėtoja Angelė Andriukaitienė su vaikais aptarė salotų auginimo, priežiūros ypatumus ir pasidžiaugė suvešėjusiomis salotomis, kurias ragavo viso darželio vaikai.

Sodelyje jau užmezgė vaisius abrikosai, vyšnios, serbentai, šilauogės ir kt.  

Pasivaikščioję po sodelį komposte matome daug geltonų moliūgų žiedų. Labai tikimės, kad ir šį rudenį turėsime gausų moliūgų derlių. Jau tradicija tapo  vieną moliūgą užauginti kuo didesnį – darželio rekordininką.

Pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė su auklėtoja Vida Kalasauskiene vaikus supažindino su darželio gėlyne augančiais augalais, lygino jų lapų dydžius, spalvų skirtumus ir kt. Sodelyje vaikai per padidinimo stiklą tyrinėjo vaismedžių lapus, jų vaisius. Savo raudonomis uogomis jau iš tolo viliojo vyšnia. Ragaudami jos uogas  aptarė kvapą, spalvą, skonį – vieniems  saldu,  kiti raukėsi, kad rūgštu. Nekantriai lauksim kada galės paskanauti ir kitų vaisių, uogų. Visų dėmesį pritraukė ant komposto išbujoję moliūgai. Vaikai prisiminė, kaip grupėje sodino ir stebėjosi kokie dideli užaugo. Apsilankę šiltnamyje ieškojo ir džiaugėsi radę užsimezgusius pomidorų, agurkų vaisius. Spėliojo kokios spalvos ir dydžio užaugs pomidorai. Susitarė, kad gėlyną, sodelį, šiltnamį aprodys tėveliams, papasakos tai, ką šiandieną matė, sužinojo.

Laukiami visi Lopšelio-darželio „Delfinukas“ sodelyje!

 

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė