SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2024 „PENKI PIRŠTAI“

Gal kas ir nustebs bet patyčių užuomazgas jau pastebime ikimokykliniame amžiuje.  Jau ankstyvajame amžiuje vaikai mokosi bendrauti – draugauti, bendradarbiauti, reikšti emocijas. Vaikai pradeda suprasti kad norint draugauti, reikia labai pasistengti, t. y. laikytis bendravimo taisyklių – draugystė, bendrystė, emocijų ir jausmų tinkamos išraiškos ir kt. To mokosi kiekvieną dieną. Šiai metais pasirinkome temą ,,Penki pirštai”. Grupėse ir kitose erdvėse – salėje, bibliotekėlėje ir kt. vyko įvairiausios veiklos. Palaikydami žmones turinčius Dauno sindromą bei jų artimuosius mūvėdami skirtingas kojines į salę rinkosi darželio mokytojai ir kiti darbuotojai.

 

„Savaitė be patyčių 2024″ dalyvavo ugdymo įstaigoje dirbantys švietimo pagalbos specialistai. 

Logopedė Lina Dapšienė vaikus pakvietė į darželio bibliotekėlę kur skaitė vaikams pasaką ,,Trys paršiukai”. Vaikai  bandė nupūsti paršiukų namelius. Pasirodo ne tik vilkui nesisekė nupūsti mūrinio namelio, bet ir vaikams nepavyko to  padaryti.

Specialioji pedagogė Valentina Kot-Osipian skubėjo pas vaikus į grupes su glėbiu įvairiausių priemonių grupėse vaikus supažindino su emocijomis, jausmais, kaip jas tinkamai išreikšti ir kt.

Kovo 18-22 dienomis grupėse auklėtojos siūlė vaikams įvairių  įdomių veiklų.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė

,,Bitučių‘‘ grupė. Su vaikais kūrėme „Draugystės ratelį“.  Kalbėjome apie draugus, draugystę, mandagumą, apie tinkamą ir netinkamą elgesį. Vaikai džiaugėsi pasigaminę ,,Draugystės  rankytės“, kurios dar labiau sustiprino draugystę.

Piešdami bendrą piešinį vaikai mokėsi būti šalia kitų, bendradarbiauti kuriant bendrą darbą – netrukdyti draugui, jam padėti, pvz, paduoti spalvotą pieštuką, gražiai paprašyti, padėkoti. Kurdami piešinį vaikai išbandė dailės priemones, žaidė su spalvomis – piešė, tapė, išreiškė savo jausmus ir nuotaikas.

 Parengė „Bitučių“ gr. vyresniosios mokytojos Sandra Graužienė ir Gitana Rudzytė

Šią savaitę “Drugelių” grupėje lankėsi Smalsiukas, kuris sudomino vaikus pasakojimu apie berniuko Simo , kuris patyrė patyčias, istoriją. Vaikai kartu diskutavo ir įsitikino, jog ne tik rankos, bet ir piktas žodis  gali draugą įskaudinti. Žaidžiant su Smalsiuku, paaiškėjo kas šiandien draugui pasakė gražų žodį, padėkojo, pakvietė kartu pažaisti. Vaikai sužinojo kaip atpažinti patyčias ir į ką kreiptis pagalbos. Grupėje vaikai  atliko kūrybines užduotis: kūrė darbelius apie draugystę . Veiklose dalyvavo ir spec. pedagogė. Atvirai diskutavo su vaikais apie emocijas, iš druskos tešlos vaikai lipdė širdeles- draugystės simbolį.

Parengė “Drugelių” gr. vyresnioji mokytoja Stanislava Bražionienė

Kiškučių gr. . Su vaikais kalbėjome apie emocijas, kad visos yra reikalingos  tik reikia tinkamai mokytis jas reikšti. Diskutavome kaip galime padėti nuliūdusiam, supykusiam draugui. Vaikai sužinojo, kad vienas iš būdų kvėpavimas, išmoko nurimti kvėpuojant – liūdnos emocijos kaip ledas ištirpo.  Vaikams ypaš patiko emocijas užšaldyti ledukuose.

Parengė “Kiškučių” gr. mokytoja Jūratė Karkauskienė

,,Pelėdžiukų” grupėje vyko pokalbiai, diskusijos  apie draugystę ir įvairios veiklos, komandiniai žaidimai. Vaikų iniciatyva sukurėme draugystės saulytę. Vaikai piešė, kirpo ir klijavo saulytę, o spiduliukus dovanojo vieni kitiems. Draugų dovanotus spinduliukus suklijavo prie savo saulytės. Pasigrožėkite, kokias vaikai sukūrė draugystės saulytes  su daug spinduliukų. Jos skelbia – MES VISI DRAUGAI!

Parengė “Pelėdžiukų” gr. mokytojos Liudmila Kvakšis, Angelė Andriukaitienė

„Saulyčių“ gr.  Ryto rato metu vaikams susipažinti su emocijomis padėjo „Emocijų kortelės“. Aptarėme kiekvieną veiduką, įvardijome emociją ir netgi bandėme pavaizduoti. Kad vaikai geriau  suvoktų kaip mes jaučiamės įvairiose situacijoje išrinkau penkis emocijų veidukus su  kortelėmis, kuriose pavaizduotos įvairios  situacijos. Vaikai tarpusavyje  diskutavo ir vienas kitam patarinėjo prie kurios situacijų kortelės priskirti pasirinktą emocijos veiduką ir džiaugėsi bendryste, kad padėjo vieni kitiems atpažinti emocijas, atlikti užduotį.

Parengė „Saulyčių“ gr. mokytojos Karolina Visockaitė ir Vida Kalasauskienė

“Varpelio” gr. „Mažoje  širdelėje daug gerumo telpa”. Mokytojos Renata Kleviado ir Judita Pavliukevič su vaikučiais gamino segtukus- širdeles. Savo širdeles, gražius žodžius ir apkabinimus dovanojo darželio darbuotojams: virtuvėje dirbančioms  virėjoms Laimai, Sofijai, Olenai ir Irenai, kad skaniai ir sveikai gamina maistą. Už plaukimo pamokas širdeles vaikai padovanojo kūno kultūros ir baseino trenerei Marijai. Padėjėja Galina buvo apdovanota širdele už gerumą ir pagalbą, nes ji pirmoji ištiesia pagalbos ranką. Širdelę dovanų gavo visada šalia esanti mylima mokytojos padėjėja Banguolė.

Parengė “Varpelio” gr. Mokytoja metodininkė Renata Kleviado

Į „Žuvyčių“ grupę pas vaikus atkeliavo emocijų žmogeliai. Vaikai šiuos švelnučius mažylius greitai pamilo ir pavadino Pypsiais. Rytą pradėdavome pasakodami Pypsiams  apie savo jausmus ir emocijas, įvairias patirtas situacijas. Vaikai diskutavo ar draugas tinkamai pasielgė ir samprotavo kaip draugo papasakotoje situacijoje jis pats pasielgtų. Vaikai su Pypsiais buvo draugiški, noriai jiems pasakojo. Šie pokalbiai buvo naudingi.

„Žuvyčių“ gr. mokytoja