KOVO 11-OSIOS PROGA DALVAUJAME: „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“, „BĖGIMAS SU TRISPALVE 2023“

Kovo 11-oji ragina mus prisiminti kaip buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, kaip ji buvo ginama, kaip buvo siekiama jos įtvirtinimo, sustiprinimo ir tarptautinio pripažinimo, suprasti, kad už laisvė reikia kovoti, aukotis, ja rūpintis, puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną. Valstybinių švenčių paminėjimas – svarbus pilietiškumo ugdymas nuo mažens.

Minint 33–ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11–osios – metines, dalyvavome Nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“ (inicijavo Tarptautinė komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu – darželiu). Iniciatyvos tikslas – skatinti pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, kartu pasidžiaugti valstybės švente. Tegul visa Lietuva pražysta „Gyvais tautos žiedais“!

Vilniaus lopšelis-darželis „Liepsnelė“ pasiūlė ugdyti vaikų pilietinius jausmus per fizinę veiklą ir pakvietė sudalyvauti Respublikinėje sporto pramogoje „BĖGIMAS SU TRISPALVE 2023“. Vaikai su auklėtojomis ir kitais darbuotojais bėgo sporto aikštelėje (2-3 m), aplink darželį (3-4 m.), per Karoliniškių tiltą (4-5 m.). Bėgimui ruošėsi iš anksto – vaikai piešė, klijavo, spalvino trispalves, pūtė balionus.

Stiprinkime pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe!

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė