Judriai paminėta Pasaulinė sveikatos diena

Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ bendruomenė, balandžio pradžioje surengė net dvi judesio akcijas, skirtas paminėti Pasaulinę sveikatos dieną: ryto mankštą „Laikas keltis“ ir bičiulišką bėgimą „Aš bėgu 2021“.
Dalyvauti buvo kviečiami Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ nariai. Jautėmės tikrais sveikuoliais. Šiais  metais teko gerai apgalvoti, kaip saugiai organizuoti masinius renginius, paisyti visų saugumo reikalavimų. Pandemijos Covid-19 metu – ypatingai daug dėmesio privalu skirti judrumui ir priminti, kad judėjimas – svarbus fizinei ir psichinei sveikatai.
Ryte vaikus pasitikome lauke ir pakvietėme  mankštintis pagal Vilniaus lopšelio-darželio „Pelenė“ sukurtą rytinę mankštą „Banana cha-cha“. Mankštą vedė trenerė Ieva Šimkutė. Prisitaikydami prie oro sąlygų, mankštas žadame tęsti, ir kuo dažniau lauke. Mankštintis visiems drauge – didelis malonumas!
Po pusryčių jau raginome bendruomenę dalyvauti akcijoje „Aš bėgu 2021“. Bėgime dalyvavo ir mūsų mažieji trimečiai, ir pedagogai, ir auklėtojų padėjėjos, kiti darbuotojai. Raginome prisidėti tėvelius ir bėgti kieme, darbe, miške  ar kitoje, jiems patogioje vietoje. Treneriai Ieva Šimkutė ir Giedrius Barevičius darželio kieme įkūrė bėgimo takelį,  vėliavėlėmis pažymėjo „Starto“ ir „Finišo“ linijas. Prieš bėgimą surengė apšilimo mankštelę. Vaikams teko nelengva užduotis, net galima sakyti – išbandymas, kai teko bėgti nelenktyniaujant.
Bėgimą filmavome, fotografavome, džiugiomis ir energingomis akimirkomis dalijomės su tėveliais. Visiems dalyviams įteikti pažymėjimai. Judesio akcija „Aš bėgu 2021“ sukvietė bendrystei, suteikė daug teigiamų emocijų visiems dalyvavusiems. Mes bėgame! Prisidėkite ir Jūs!

Gintarė Pečiulienė, direktorės pavaduotoja ugdymui