„BITUČIŲ“ GRUPĖS PROJEKTAS „FOTOGRAFUOJU GAMTĄ“

Šiais metais, rugsėjo – spalio mėnesį „Bitučių“ grupėje vykdėme metinį projektą „Fotografuoju gamtą“. Projektas  vyko dviem etapais.  Pirmajame etape –  išbandėme naują veiklą, tam panaudodami skaitmenines priemones – fotoaparatus. Vaikai su fotoaparatu fotografavo supančią gamtą, fiksavo gražiausius pojūčius patirdami džiaugsmą. Suorganizavome išvyką į mišką. Fotografavimas miške – viena smagiausia ir daugiausia įspūdžių kelianti veikla vaikams. Žaidimai ir pasivaikščiojimas gryname ore padėjo vaikams atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius, ištrūkti iš kartais pernelyg daug reikalaujančio pasaulio ir susikurti kitą – savitą realybę.  Gamtoje vaikai spontaniškai tyrinėjo, stebėjo, klausinėjo, rinkosi sau įdomią veiklą ar žaidimą, eksperimentavo su fotoaparatais. Vaikai aktyviai, susidomėję fotografavo miško aplinką, ieškojo, tyrinėjo kiekvieną įdomesnį kelmą, medį ar nulaužtą šaką.
Antrajame etape sukūrėme fotonuotraukų parodą visai darželio bendruomenei „Fotografuoju gamtą“. /Fotoobjektyvas vaikų rankose/. Su vaikais leidomės į fotografijos kelionę, kurios metu vaikai atrado iki tol nepastebėtus, neatrastus savo, kaip asmens puses ir atvėrė galimybę pažinti kitus. Šios parodos kūrimas buvo puiki galimybė sustabdyti laiką, įamžinti gyvenimo akimirkas. Vaikai galėjo prisiminti patirtus įvykius, sugrįžti atgal į praeitį.  
Tam, kad įprasmintume šį projektą, sukūrėme  knygą „Fotografuoju gamtą“ /Fotoobjektyvas vaikų rankose/. Knygos pristatymas vyko darželio bibliotekėlėje. Renginyje dalyvavo knygos autoriai, pedagogai.

Dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą!

Parengė mokytojos: Sandra Graužienė ir Gitana Rudzytė