VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS „DELFINUKAS“ DALYVAUJA „SVEIKATOS ŽELMENĖLIAI“ ORGANIZUOJAMOJE S V E I K A T I N I M O AKCIJOJOJE „MAŽIEJI TURISTAI – 2023“

Jau tradicija tapo kiekvienais metais dalyvauti Tarptautinėje turizmo organizacijos rugsėjo 27 dieną paskelbtoje Pasaulinėje turizmo dienoje. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Mums svarbu, kad turizmas – ne tik sveikas laisvalaikio leidimo būdas, bet ir ugdomi veikų sveikos gyvensenos įgūdžiai, skatinama kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, sustiprinamos vaiko fizinės jėgos, ugdomas pasitikėjimas savo jėgomis, bendrystė.

Į žygį su vaikais išsiruošusių grupių mokytojos pasakoja.

    „Žuvyčių“ gr. mokytojos I. Stankevičienė ir S. Graužienė

Spalio 2 dieną „Žuvyčių“ grupės (5-6 m.)  vaikai kartu su mokytojomis prisijungė prie akcijos „Mažieji turistai 2023“. Šios akcijos tikslas –  pažinti ir suprasti gamtą, aplinką, pajusti laiko tėkmę keliaujant vingiuotais miško takais.

      Ruduo – ypatingas metų laikas. Vaikams įdomu pakeliauti po mūsų Karoliniškių regioninį  mišką, pasigrožėti augančiais medžiais. Kiek spalvų, garsų, augalų apsupo vaikus.  O kur dar rudens palydovas vėjas, kvepianti gaiva. Taigi, pati gamta mums pasiūlė temą „Rudenėlis dažo lapus “ kūrybiškai pasitikti, keliauti kartu miško takeliu ir  prisirinkti  miško gėrybių – gausybę pagaliukų, lapų, kankorėžių ir kt.

 

    „Pelėdžiukų“ gr. auklėtojos L. Kvakšis ir A. Andriukaitienė

    Mūsų „Pelėdžiukų“ (4-5 m.) grupės žygis prasidėjo nuo instruktažo. Supažindinome vaikus su elgesio taisyklėmis gamtoje. Atidžiai išklausę vaikai dalinosi  kaip reikia elgtis gamtoje. Miške vaikai atkreipė dėmesį į medžius, pamatė medžių įvairovę, pažįstamus įvardino. Rado įvairių grybų, susipažino su ūmėde, įvairių rūšių šungrybiais su kempine, kurios auga ant medžių. Rinko medžių lapus, mažas šakeles, spygliukus ir klijavo ant savo rankyčių (ant rankytės lipni juosta) – pasigamino apyrankę. Įdėmiai apžiūrinėjo išverstą medį, nuo jo nukritusią žievę. Apsidžiaugę radę kalniuką nuo kurio smagiai bėgiojo, žaidė lenktynes – kas greičiau užbėgs į viršų. Atsipalaidavimui sužaidėme žaidimą „Suk suk ratelį“. Vaikai grįžo su daugybe įspūdžių ir klausinėjo kada vėl eisime į žygį.

     „Varpelio“ gr. mokytojos J. Pavliukevič, R. Kleviado

    „Boružėlių“ gr. mažieji (2-3 m) tik pradėjo susipažinti su aplinka. Jie keliavo aplink darželio teritoriją. Apsistoję aikštelėje „Po liepa“ mokytojos pasiūlė pažaisti gaudynes, pūtė muilo burbulus“ gr. mokytojos K. Visockaitė ir J. Stučkienė

    „Drugelių“ gr. (5-6 m.) auklėtojos pasiūlė vaikams  pasiimti kibirėlius ir eiti į mišką pasigrožėti rudenėjančiu mišku bei pasirinkti gamtinės medžiagos. Kaip sekėsi išvykoje, pasakoja grupės auklėtojos S. Bražionienė, G. Paškevičienė.

„Žygiai -tai puikus būdas skatinti fizinį aktyvumą, praplėsti vaikų akiratį: stebėti gamtą, pamatyti jos grožį, būti jai draugiškais: nešiukšlinti, neskriausti vabaliukų, nelaužyti šakelių ir t.t. Eidami miško takeliais klausėmės paukščių čiulbėjimo, išgirdome stuksenant genį, klausėmės lapų šnaresio, stebėjome kaip gamta keičia savo rūbą. Priėję miško aikštelę žaidėme „Mes išėjo pamedžioti…“. Grįžome nešini pilnai kibirėliais: konkorėžiai, kaštonai, gilės, lapai, smulkūs pagaliukai ir kt.  Iš šios medžiagos gaminsime grybukus ir kt. Patirtus šįspūdžius vaikai atvaizdavo piešiniuose.

Vaikai dalinasi mintymis apie išvyką:

„Patiko eiti per tiltą ir miško takeliu“ – Edgar

„Pamačiau kurmių namą ir daug kempinių ant medžio“ – Gabija

„Genys pagydė medį – iškalė skylę“ – Meda Č.

„Man patiko skryzdėlynas ir viskas“ – Rokas J.

„Laužas,  tur būt kepė bulves“ – Aronas

    „Voveriukų“ grupės auklėtojos „J. Sinkevič, I. Mackaitė su vaikai keliavo į mišką. Vaikai tyrinėjo aplinką, grožėjosi rudeniniu mišku, rinko gamtinę medžiagą darbeliams. Vaikai džiaugėsi poilsio minutės metu galėdami užkasti. Prisirinkę įvairios gamtinės medžiagos grįždami į darželį visi dalinosi įspūdžiais.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė