VASARIO 16 -OJI LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA. LIETUVIAIS ESAME MES GIMĘ!

Ugdydami vaikų pilietiškumą tėvai nuo mažų dienų turi kalbėti su vaiku apie savo šalį, jos istoriją, patriotizmą, apie valstybę. Per valstybines šventes – vasario 16-osios ar kovo 11-osios ir kt. kalbėkime  su vaikais apie Lietuvą, apie  gyvenusius ir gyvenančius žmones, kurie visais laikais garsino tebegarsina mūsų šalį – politikai, sportininkai, menininkai ir kt. Net mažas vaikas gali suprasti, kad valstybę kuriame MES ir ji tokia, kokios visi esame verti. Turime visi pasistengti, kad būtų gera čia gyventi, dirbti ir mylėti.

Ugdant vaikų pilietiškumą svarbu paminėti, švęsti Lietuvos valstybines šventes. Vasario 16-ąjai į šventei papuoštą salę rinkosi Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ vaikai, mokytojai ir kiti darbuotojai. Vaikų nuostabai ir džiaugsmui jiems dainavo, šoko, deklamavo eiles tautiškai apsirengusios jų auklėtojos ir kiti darbuotojai. Vaikai plojo ir šaukė, rodė pirštukais: „Mano auklėtoja“, „Labas, Karolina“, „Čia mano auklėtoja“ ir pan.

Tą šilą apjuostą

Vaivorykštės juosta,

Tą žemę rasotą,

Tą kvepiantį sodą…

Nekrošiaus eilėraštį „Tėvynė“ deklamavo direktorė Svetlana Janovičienė.

Toliaus skambėjo:

Mano gimtinė – miškas

Upė dangus ir dirva,

Ežero krantas – viskas,

O viskas tai Lietuva.

(pavaduotoja ugdymui Ginatrė Pečiulienė).

Su šokiu pasirodė ir gimnastikos elementus parodė „Varliukų“ gr. vaikai (meninio ugdymo mokytoja Izolda Vaskovskienė, mokytojos Aušra Narvilienė, Danguolė Visockienė) ir „Drugelių“ gr. ugdytinė Gabrielė Bartosevič, „Drugelių“ gr.  vaikai (Stanislava Bražionienė, Gita Paškevičienė) pritariant visiems susirinkusiems, užtraukė dainą „Lietuvėlė tu graži“.

Smagiai sušokę polką  skirstėsi ir šventę tęsė grupėse.

Sveikiname su Vasario 16 -ąja Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

 

Parengė pavaduotoja ugdymui Ginatrė Pečiulienė