ŠVIESK, ŽIBINTE, ŠVIESK!

Lapkričio 11 dieną yra minima švento Martyno vardo diena. Šv. Martynas – likimo ir orų pranašas. Jis – IV a. Prancūzijoje gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Paveiksluose vaizduojama, kad jis nusivilkęs atiduoda vargšui savo apsiaustą. Tą dieną yra švenčiama Žibintų šventė. Tai tamsos periodo pradžia,  kai tamsa karaliauja daugiau laiko nei šviesa. Tamsa siejama su paslaptimi.  Vaikams sekamos pasakas apie nykštukus, žaidžiami nykštukų žaidimai.
Žibintų šventei ruošėsi visa bendruomenė: lauke „Nykštukų giraitėje“ patogiai apsigyveno 11 nykštukų. „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai (pedagogės A. Andriukaitienė, N. Stančiauskienė) vaidino šešėlių teatrą „Linksmoji žvaigždelė“ (autorė ir režisierė meninio ugdymo mokytoja Vaskovskienė), kuris buvo nufilmuotas ir visiems parodytas ugdymo įstaigoje veikiančiame Kino teatre. 
Temstant, nešini žibintais, rinkomės kieme surasti, įžiebti šilumą ir šviesą. Netikėtai visus aplankė du pasiklydę, sušalę Nykštukai (pedagogės Judita Pavliukevič ir Aušra Narvilienė).  Vaikų dainos, žaidimai ne tik sušildė visus, bet ir uždegė Nykštukų žibintus. Pasišviesdami žibintais visa bendruomenė palydėjo Nykštukus į mišką.
Dar ilgai kieme žibėjo švieselės – tai vaikščiojo daug mažų nykštukų.

Parengė pavaduotoja ugdymui G. Pečiulienė

Šešėlių teatras „Linksmoji žvaigždelė“:
https://drive.google.com/file/d/1Ip_HIZL562L_EgX7dbHl1SHrU_U44qln/view?usp=sharing

Žibintų šventė lauke:
https://drive.google.com/file/d/1NCx9Gmy-H0wRAajfn8x9eRQKejoBlyJN/view?usp=sharing