KAS NAUJO DARŽELIO SODELYJE BIRŽELIO MĖNESĮ?

     Kas naujo mūsų darželio sodelyje baigiantis pirmam vasaros mėnesiui birželiui? Čia vienas gėles keičia kitos, skraido drugeliai,  komposte paukštukas susisuko lizdą, varna, šio kiemo šeimininkė, stebi visus iš aukšto, garsiai karkia, tvarką prižiūri… Viskas noksta, žydi, žaliuoja ir visus vilioja.

     Jau tradicija tapo „Pelėdžiukų“ gr. (3-4 m) einant į lauko aikštelę, užsukti ir pasižiūrėti kaip moliūgai prigijo, bujoja, žydi… „Jiems čia labai patinka!“ – nusprendė visi. Auklėtoja Angelė Andriukaitienė dalinasi, kaip vaikai su auklėtoja Liudmila Kvakšis grupėje ant palangės („Žalioji palangė“) sodintus, puoselėtus moliūgus perkėlė į lauko kompostą. Šiandieną visų dėmesį patraukė raudonomis uogomis  nusagstyta vyšnaitė. Kai vaikams nelabai sekėsi suskaičiuoti uogytes (jų tiek daug!), auklėtoja Angelė pasiūlė vaikams nusiskinti po vieną uogytę. Girdime kai vaikai kalbasi: „Reikia ir kitiems palikti“. Kai vyšnios prapuolė pilvukuose, apžiūrėjo ir kitus augalus: jau vaisius užmezgusį persiką, cidoniją, rojau obelį, raudonųjų serbentų ir agrastų krūmus. Stebėdama vaikus prisiminiau lietuvių liaudies išmintį: „Kas nedirba, tas nevalgo“ ir pan. Pelėdžiukų“ grupei pritaikau patarlę – „Kas dirba, tas ir valgo“.

     „Darželio sode su auklėtoja Vida Kalasauskiene apsilankę  mūsų mažieji ,,Boružėlių” gr. vaikai (2-3 m.) pirmiausiai bėga apžiūrėti braškių lysvės, kur jau buvo radę prinokusių braškių. Šį kartą dar žalios. Einame žiūrėti vaismedžių. Vaikai įvardino vaisių dydį, spalvą: daug obuoliukų, maži obuoliukai, raudonos uogytės ir pan. Vaikai žino, kad augalams, kaip ir žmonėms,  reikia vandenuko ir šiltos  saulytės. Daug džiaugsmo sulaukė auklėtojos Vidos pasiūlymas paragauti po vieną vyšnią. Nuostabu, kaip vaikai atsargiai elgėsi su medeliu – glostė lapelius, šakeles, atsargiai skynė ir dėjo į burnytę. Ne visiems dar sekasi išspjauti kauliuką. Užėję į šiltnamį, vaikai pirmieji pastebėjo didelę žalią papriką. „Pomidorų  ir agurkų dar nėra“ – skėsčioja vaikai rankytėmis. „Ateisime kitą kartą, gal jau bus“ – sako auklėtoja.

Patarlės ir priežodžiai apie darbą:

Kas nedirba, mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia. 

Medis vertinamas už vaisius, žmogus – už darbą.

 Gera pradžia – pusė darbo.

Duoną vienas suvalgysi, o darbo vienas nepadirbsi.

Darbštus – į darbą, tinginys – už šaukšto.

Prie valgymo pirmutinis, prie darbo paskutinis.

Parengė pavaduotoja ugdymui G. Pečiulienė