SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ 2021

VILNIAUS LOPŠELIS – DARŽELIS „DELFINUKAS“ DALYVAVO  „SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ 2021“   EDUKACINĖSE AKCIJOSE
„PAGARBIŲ SANTYKIŲ PICA, KURIA MALONU DALINTIS“ IR
„SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME!“

Šiais metais prie „SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ 2021“ prisijungė ne tik vyresnieji (5-6 m.), bet ir mūsų jauniausieji vaikai (2-3 m.). Grupės auklėtojos rinkosi iš pasiūlytų temų atsižvelgdamos į grupės poreikį, pritaikė pagal vaikų amžių.
„Pelėdžiukų“ gr. (3-4 m.) vaikučiai su auklėtojomis Nemira Povilaitienė ir Ieva Šimkutė gamino „Pagarbių santykių picą, kuria malonu dalintis“ ir plakatą „Draugystė“. Vaikai kalbėjo, pasakojo apie savo draugus, kaip jie draugauja, kaip jaučiasi supykę, kodėl susipyksta, kaip susitaiko. Piešdami vaikai daug bendravo tarpusavyje: „Aš čia nupiešiau save laimingą ir draugišką“, „Nupiešiau dideles akis ir aš čia su mėgstamiausiais rūbais“.
„Bitučių“ gr. (2-3 m.) vaikai su auklėtojomis Gitana Rudzytė ir Sandra Graužienė taip pat panoro „iškepti“ picą ir kalbėjo apie draugą, ar reikia dalintis, ar dalinasi su mama, tėčiu, draugu. Auklėtojos pastebėjo, kad dauguma vaikų nemėgsta dalintis, bet pačių „iškepta“ pica dalinosi noriai.
„Saulyčių“ gr. (3-4 m.) auklėtojos Aldona Gudmonienė ir Jolanta Stučkienė su vaikais kalbėjo apie draugus, kaip reikia draugauti, iš šiaudelių vėrė draugystės apyrankes. Vaikų mintys: „Tada nedraugas, jei ima žaislus iš manęs“, „Draugai draugauja, nereikia jokio aš“, „Pyktis negalima, mes nenorim stumdinėtis“, „Negalima pyktis su Augustu, nu ir su broliu“, „Pyktis – nedraugystė“. 
 „Drugelių“ gr. (5-6 m.) auklėtoja Liudmila Kvakšis su vaikais kalbėjo apie pyktį, kaip nusiraminti ir pasiūlė vaikams išbandyti vieną iš nusiraminimo būdų – burbulinės plėvelės sprogdinimą, kuris vaikams suteikė daug teigiamų emocijų.
„Kiškučių“ gr. (4-5 m.) auklėtojos Vida Kalasauskienė ir Juliana Sinkevič su vaikais vėrė draugystės apyrankes. Aptarė nusiraminimo būdus kaip suvaldyti pyktį. Išbandė kvėpavimo pratimus. Iš baliono ir krakmolo gamino antistresinius kamuoliukus. Vaikai  sprendė ir vaidino įvairias situacijas, kaip išspręsti vieną ar kitą konfliktą. “Kas yra patyčios?“ vaikai kalbėjo: „Mano gražios kelnės, tavo negražios“, „Pastatau namą, kitas vaikas ateina sugriauna“, „Aš gražus, tu negražus“, „Apsivardžiuoja“.
„Varliukų“ gr. (5-6 m.) auklėtojos Aušra Narvilienė ir Danguolė Visockienė su vaikais gamino „Draugystės knygą“. Piešiant vaikai kalbėjo apie draugus, draugystę. Auklėtojos skaitė H. K. Anderseno pasaką „Bjaurusis ančiukas“, ją aptarinėjo.
„Varpelio“ gr. (3-6 m.) auklėtoja Renata Kleviado kalbėjo apie draugystę,  patyčias.  Vaikai piešė save ir savo draugus, o po to sukūrė draugystės miestelį. Trečiadienį buvo komplimentų diena, kur ir jaunieji, ir vyresnieji vaikai mokėsi sakyti vienas kitam komplimentus. Kūrybinės veiklos metų vaikai gamino „Draugystės apyrankės“.  Vaikai sutarė draugauti, mylėti vienas kitą, draugiškai žaisti, nesipykti o susipykus apsikabinti, susitaikyti. Diskusijų metu suprato, kad draugas reikalingas ne tik kartu pažaisti, bet gali ir nelaimėje padėti.

Info pavaduotojos ugdymui Gintarės Pečiulienės