Raiškiojo skaitymo konkursas „Graži tu mano, šalis gimtoji“

Kovo 12 dieną Vilniaus  lopšelyje-darželyje „Delfinukas“ jau trečius metus iš eilės organizuotas raiškiojo skaitymo konkursas „Graži tu mano, šalis gimtoji“. Konkursas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai –  kovo 11-osios 30-mečiui paminėti.

Renginys buvo sumanytas ne tik siekiant ugdyti meninio žodžio suvokimą, skatinti sceninę kultūrą, drąsą, bet ir diegti pilietiškumo ir tautiškumo pradmenis.

Renginys tapo maža švente.  Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Vaikai stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį. Susirinkusius džiugino ne tik mažųjų skaitovų kūriniai apie Lietuvą, bet ir sceninė laikysena, šventiška apranga.

Konkurse  dalyvavo 17 skaitovų. Iš gausaus būrio išrinkti tik keletą vaikų, vertų geriausio skaitovo vardo – nelengva užduotis. Kiekvienas buvo savaip išraiškingas ir nepakartojamas, todėl komisija visus apdovanojo padėkos raštais.

Visi dalyviai dar kartą pasidžiaugė vaikų lūpomis suskambėjusiu gražiu lietuvišku žodžiu ir išreiškė viltį, kad šis konkursas prisidės prie mūsų gražios kalbos puoselėjimo ir branginimo, kad mažieji skaitovai užaugs tikrais Lietuvos patriotais.

 

Info mokytojos metodininkės R Kleviado