„MAŽIEJI TURISTAI – 2022“

Vilniaus lopšelis-darželis „Delfinukas“ prisijungė prie respublikinės  ikimokyklinių  įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ sveikatinimo akcijos  „MAŽIEJI TURISTAI – 2022“

Šios akcijos tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti kuo daugiau laiko praleisti gryname ore siekiant sustiprinti fizines jėgas, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis.

Yra atlikti tyrimai, kurie parodo didėjantį vaikų sergamumą ūminėmis ligomis. Išvada, kad vaikai per daug laiko praleidžia namie prie kompiuterių, ekranų, telefonų, net maitinami prie įjungtų ekranų.

Šia akcija norime visiems priminti apie buvimo gamtoje svarbą. Buvimas gryname ore stiprina mūsų fizinę ir psichinę sveikatą. Būkime sveiki!

„Saulyčių“ grupės išvyka „Žiniukai“

„Rugsėjo 28 d. susiruošėme į išvyką į mišką. Užsidėję saugos liemenes, kuprines su užkandžiais iškeliavome. Keliaudami per miškelį vaikai stebėjo medžius, rinko medžių lapus, bandė pasakyti medžių pavadinimus. Pasiėmę į rankas padidinimo stiklus stebėjo, tyrinėjo miško augmeniją. Suradome nevalgomų grybų, šermukšnio uogų, kerpių, lazdyno riešutų, sraigių, boružėlę ir skruzdėlių. Keliaudami pamatėme ilgą nukritusį medį, nutarėme prisėsti, pailsėti ir pasivaišinti. Pasivaišinę, miško takeliais grįžome į darželį. Grupėje vaikai pasakojo, džiaugėsi įspūdžiais, kuriuos išreiškė savo piešiniuose“.

Mokytojos Aldona Gudmonienė, Jolanta Stučkienė

„Bitučių grupės išvyka „Viru viru sriubą. Tam davė, tam davė… ir visiems davė.“

Saulėtą rudens dieną, ,,Bitučių“ grupė  keliavo į mišką, taip prisijungdami prie akcijos ,,Mažieji turistai – 2022’’.  Į išvyką pasiėmė gerą nuotaiką, fotoaparatus, kuprines, vandens bei užkrimsti po obuoliuką. Vaikai stebėjo, fotografavo atradimus miške. Smagiausia buvo ,,virti sriubą‘‘. Vaikai rinko įvairius pagaliukus, šakas  laužui. Į puodą įpylėme vandens, vaikai maišė rastais pagaliais “šaukštais“ ,,sriubą‘‘, dėjo įvairius indigridientus, barstė prieskonius (rasta gamtinė medžiaga). Milda pasiūlė pavadinti  sriubą – ,,Gamtos sriuba“. Keliaudami miško takeliais vaikai fotografavo, bandė rastoms sėkloms surasti tinkamą  medį. Stebėjo medžių lapus, vardino jų  spalvas, tyrinėjo subrandintas sėklas, vaisius.  Į darželį grįžome ne tuščiomis, prisirinkome įvairios gamtinės medžiagos, iš kurios vaikai grupėje kurs rudens mozaiką. Išvyka į mišką paliko daug įspūdžių ir norą grįžti. Juk dar liko tiek daug neištyrinėto!

Mokytojos Sandra Graužienė, Gitana Rudzytė

„Varpelio“ grupė

„Keliavome į Karoliniškių mišką. Kelionės tikslas- kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Pažinti gamtą, tyrinėti, atrasti ir drauge įveikti numatytą atstumą. Nužygiavome 4725 žingsnius. Žygio metu vaikai stebėjo besikeičiančią rudeninę gamtą. Kelionės metu vaikai dalinosi: Smiltė (5,1m.)“Auklėtoja, auklėtoja aš vėją pamačiau. Jis medžio lapus pūtinėja“. Airinė (4,3m) „Jo jo ir nuo medžių nupurtinėja“. Vaikai į grupę sugrįžo patyrę įvairiausių įspūdžių ir dar pilni jėgų. Gediminas ( 5m.) „Buvo labai šmagu, ėjom, bėgom, žaidėm ir pasiekėm“.

Prie akcijos „Mažieji turistai  -2022“ pakvietėme prisijungti ir šeimas, kurie savarankiškai keliavo gamtos pažinimo keliais. Po išeiginių dienų, sugrįžę į darželį, vaikai dalinosi patirtais įspūdžiais.“

 Mokytojos Renata Kleviado ir Judita Pavliukevič

„Delfinų“ grupė  „Būk saugus gatvėje“.

„Grupėje vyko veiklos, pokalbiai kaip saugiai elgtis gatvėje. Tad užsidėję geltonas liemenes su atšvaitais iškeliavome prie gatvės pasitikrinti žinias: prisiminėme ką reiškia šviesoforo šviesos, kaip reikia pereiti įvairias pažymėta ir nepažymėtas gatves, įvažiavimus į kiemus. Prie perėjos su šviesoforu kantriai stovėjome ir laukėme žalio signalo. Užsidegus geltonam šviesoforo signalui vaikai sušuko -“pasiruošiam“! Degant žaliam šviesoforo signalui vaikus paskatinome apsidairyti. Vaikams iškilus klausimui „kodėl?“ aptarėme įvairias pavojingas situacijas.  Perėjus gatvę vaikams patiko stebėti kaip vyksta eismas, dalinosi įspūdžiais ir savo patirtimi . Grįžtant teko pereiti pėsčiųjų perėją nereguliuojamą šviesoforo.  Kaip mums ją pereiti? Vaikai demonstravo žinias ir aiškino, jog prieš einant reikia gerai apsidairyti ar nėra mašinų. Ar jau einame? Tuo metu pamatėme atvažiuojančią mašiną. Paaiškinome, kad šiuo atveju tik įsitikinus, kad mašina sustos galime eiti. Gatvėje visada turime būti budrūs, atsargūs“.

Mokytojos Inesa Stankevičienė ir Karolina Visockienė

„Žuvyčių“ grupės išvyka „Paslaptingas rudens miškas“

 „Žuvyčių“ grupė vyko į Karoliniškių mišką, pažiūrėti ir tyrinėti rudeninio miško. Bevaikštant vaikai prisiminė kai kuriuos medžių pavadinimus, suskaičiavo kiek šermukšnio lapo yra mažų lapelių, rado kankorėžių, kuriuos noriai rinko į maišelį, gražesnių lapų. Miške sutiko ir sraigę, ir skruzdėlytę. Apžiūrėjo ir palygino kieno namai didesni. Ant lazdynų šakų radom riešutų. Ant miško takelio radom voveraitės (vaikai nusprendė) pamestų riešutų, kuriuos vaikai su džiaugsmu rinko ir skaičiavo.. Vaikai bandė su telefonu fiksuoti išvykos akimirkas. Visi grįžo pilni gerų emocijų ir įspūdžių, bei potyrių. Į grupę atsinešėme įvairios gamtinės medžiagos. Bus darbeliams. Kitą dieną vaikai klausinėjo kada vėl eisime  į mišką?“

Mokytojos Violeta Miliūniene ir Daiva Visockiene

Iš viso išvykose sudalyvavo 9 grupės: 123 vaikai, 30 darbuotojų,  apie 20 tėvų.

Parengė pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė