EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ ,,Judėk tvariai. Išlik sveikas.”

Jau kelinti metai mūsų ugdymo įstaiga prisijungia prie EUROPOS JUDUMO SAVAITĖS. Šių metų pagrindinė idėja „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Yra daug galimybių kurti miestus taip, kad fizinė veikla būtų integruota į kasdienį žmonių gyvenimą ir būtų gerinama žmonių psichinė būsena. Nuo galimybių naudotis prieinamu, patogiu, saugiu, aktyviu transportu didinimo iki lauko sporto salių įrengimo –tai veiksmai, kurių galima imtis siekiant integruoti fizinį aktyvumą ir socialines sąveikas bei gerinti psichinę
sveikatą.Ugdymo įstaigoje organizavome įvairias veiklas. Vyresnieji vaikai keliavo  į mišką. Prieš išvyką auklėtojos su vaikais diskutavo apie oro taršą, kas teršia orą, gamtą. Stovėdami ant Karoliniškių tilto vaikai skaičiavo pravažiuojančias mašinas, vardino modelius, mojavo joms ir džiaugėsi, kad  vairuotojai atsakė „pypsenimu“. Miške treneris Giedrius Barevičius visus pakvietė  pasimankštinti, atlikti kvėpavimo pratimus.  Žaidė ,,Gudri lapė”, ,,Veidrodėlis”. Vaikai lygino orą ant tilto ir miške: miške oras kvepia, o ant tilto buvo daug triukšmo ir oras vaikams nepatiko. Išvada, kad švariausias oras miške. Vaikai grįžo pilni įspūdžių. Buvo nueita virš 5 000 žingsnių.
Išvykoje  prie sankryžos stebėdami  pravažiuojančias mašinas vaikai  pastebėjo, kad kai kurios  mašinos „leidžia dūmus“ – teršia orą. Diskutavo apie oro užterštumą. Priėjo išvados, kad oro neteršia troleibusai, paspirtukai, dviračiai.  Prieš pereinant gatves su šviesoforu ir be jo prisiminė kaip saugiai elgtis gatvėje, šviesoforo spalvų reikšmę ir kt.
Trenere Ieva Šimkute mažuosius pakvietė keliauti iš įvairių priemonių padaryta „gatve“. Kelionės metu, prisiminė saugaus elgesio gatvėje taisykles,  susipažino su kelio ženklais, šviesoforu.

Parengė pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė ir pedagogė Juliana Sinkevič