DŽIAUGIAMĖS VASARA

Vasaros malonumai leidžia vaikams išreikšti  save laisvai, kūrybiškai, pademonstruoti savo gebėjimus įvairiose srityse ir veiklose, kuriuos įgijo per visus mokslo metus. Todėl jau pavasarį pradėjome atsakingai ruoštis vasarai: organizavome įvairias veiklas apie  saugų elgesį kelyje, kieme, kelionėje, prie vandens telkinių, apie saulės teigiamą ir neigiamą poveikį ir pan.   Nuo birželio mėnesio ugdymas vyksta lauke: vaikai šoka, sportuoja, auklėtojos vykdo  Steam veiklas, organizuojamos valstybinės ir kitos šventės, pvz. „Joninės. Rasos“, sporto šventė „Mano tėtis pats stipriausias-2021“, sporto šventė baseine „Mažieji plaukikai pirmyn“, valstybinės šventės „Mindaugo karūnavimo, Tautinio kostiumo ir tautiškos giesmės diena“, Tarptautinei šokolado dienai paminėti akcija „Linksmoji pertraukėlė“ šokis „Šokoladas“,  renginys „Kelionė į šaškių šalį“ ir kt.
Visai bendruomenei tikru iššūkiu tapo atėję karščiai. Džiaugiamės dėkinga ugdymo įstaigos aplinka: daug medžių, žalumos, kurie suteikia visiems pavėsį. Diskutavome su pedagogais kaip saugiai organizuoti ugdymą esant 30 laipsnių ir daugiau. Ėmėmės įvairiausių priemonių grupėje ir lauke: grupės aprūpintos ventiliatoriais, patalpos drėkinamos purškiant, vaikai skatinami daug gerti skysčių. Rengiami konkursai, kurie pratina vaikus atsigaivinti vandeniu. Didžiausią dalį dienos vaikai praleidžia lauke: maudosi baseinėliuose, gaivinasi fontanėliuose, pavėsyje žaidžia ramius žaidimus.
Vaikai apsilanko šiltnamyje ir sodelyje, kur stebi, prižiūri, ragauja daržo, sodo gerybes. Tyrinėjimai, eksperimentavimai, bandymai, džiugios emocijos paįvairina veiklas su vaikais.   
Tėveliai džiaugiasi, kad vaikai noriai eina į darželį, nes kiekvieną dieną jų laukia nauji patyrimai, atradimai.

Vilniaus lopšelis-darželis “Delfinukas“ bendruomenė džiaugiasi vasaros malonumais, kokia karšta ji bebūtų.

Pav. ugdymui G. Pečiulienė